طبیعت بکر فریدونشهر

تشکیل 230 پرونده قضایی درحوزه منابع طبیعی فریدونشهر در نیمه نخست سالجاری

به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فریدونشهر گفت: 230 فقره پرونده مرتبط با تخلف از قوانین حوزه حفاظت از اراضی ملی این شهرستان نیمه نخست سال جاری در محاكم قضایی تشكیل شده است.

امین حافظی  بیان كرد: 5 فقره پرونده از این تعداد مربوط به تخریب و تصرف عدوانی اراضی ملی به مساحت 3.6 هکتار است.
وی اضافه كرد: 197 پرونده مربوط به چرای غیرمجاز دام است که تعداد  64306 راس دام می باشد و 7 پرونده متعلق به ریشه کنی و بوته كنی بوده که از این تعداد 3 فقره مربوط به ریشه کنی موسیر به میزان 460 کیلوگرم و 4 فقره مربوط به بوته کنی کرفس کوهی به میزان 710 کیلوگرم می باشدكه پس از تشكیل و تكمیل پرونده قضایی و انجام مراحل مقدماتی، برای تعقیب كیفری متخلفان و جبران خسارات وارده به محاكم قضایی ارسال شده است.
امین حافظی خاطر نشان کرد : 16 فقره پرونده قضایی در زمینه خلع ید  به مساحت 7 هکتار نیز تشكیل شده است. 
همچنین لازم به ذکر است میزان 6.4 هکتار از اراضی تصرفی در قالب 8 پرونده در نیمسال اول سالجاری رفع تصرف گردیده است.
وی افزود: قضات دادگستری، نیروی انتظامی و مردم تعامل مناسبی برای شناسایی، دستگیری و صدور احكام قضایی برای متجاوزان به عرصه های منابع طبیعی شهرستان داشتند.
شایان ذکر است مساحت اراضی ملی شهرستان حدود 215 هزار هکتار می باشد که از این میزان حدود 40 هزار هکتار جنگل و 175 هزار هکتار مرتع می باشد.
 

بازدید : 506 10 مهر 1398 ساعت 05:52 ق.ظ
برچسب ها : مراتع فریدونشهر ، پرونده قضایی ، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر ، امین حافظی ، فریدونشهر ، دادگستری ، نیروی انتظامی
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری