طبیعت بکر فریدونشهر

تاکید رییس سازمان جنگل‌ها بر حفظ و توسعه ذخیره‌گاه‌های جنگلی و مرتعی

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر حفظ و توسعه ذخیره‌گاه‌های جنگلی و مرتعی خاطرنشان کرد: توجه به جنگل‌های هیرکانی و بوم‌سازگان زاگرس از برنامه‌های اولویت‌دار و سیاست‌های محوری این سازمان است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، مهندس خلیل آقایی روز چهارشنبه در دهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بوم‌سازگان زاگرس گفت: چالش بزرگ جنگل‌های زاگرس ذخیره رطوبت است و مسئولیت عظیم این کار بر عهده سازمان جنگل‌هاست.

مهندس آقایی با بیان اینکه مشکلات مربوط به جنگل‌ها مستقیماً متوجه سازمان جنگل‌هاست، خاطرنشان کرد: بوم‌سازگان زاگرس زنده بماند سازمان جنگل‌ها اوج می گیرد.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور عدم تعامل در تصمیم‌گیری و جزیره‌ای عمل کردن را آفتی بزرگ در انجام کارها برشمرد و توصیه کرد با همفکری و خرد جمعی می‌توان به اهداف از پیش تعیین شده در منابع طبیعی دسترسی پیدا کرد.

وی از رییس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع و کارشناسان و صاحب‌نظران این بخش که در جلسه ستاد ملی مدیریت بوم‌سازگان زاگرس ارائه راهکار می‌کنند تشکر کرد.

مهندس آقایی در ادامه نشست بوم‌سازگان زاگرس افزود: نهال و بذر به میزان کافی وجود دارد و باید تا پایان شهریور ماه مقدمات انجام کار، جدول زمانبندی و میزان سهیمه استان‌ها برای کاشت بذر و نهال معلوم شود.

آقایی همچنین اضافه کرد: در سال گذشته 483 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی به احیای جنگل‌های زاگرس اختصاص داده شده است که البته رقم مصوب 625 میلیارد تومان بوده و مابقی آن در سال جاری اختصاص داده می‌شود.

وی به بند ب ماده 29 قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعه اشاره کرد و آن را ظرفیتی برای مشارکت مردم دانست و افزود: سهم مشارکت مردم و آورده آنان می‌تواند در قالب این ماده قانونی در بوم سازگان زاگرس اثربخش باشد.

خلیل آقایی با اشاره به اینکه ذره‌ای از اعتبارات تخصیصی صندوق توسعه ملی به بخش منابع طبیعی برای لحظه‌ای در ستاد سازمان جنگل‌ها معطل نمی‌ماند خاطرنشان کرد: در هفته گذشته 400 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه به سازمان جنگل‌ها اختصاص داده شد که همان روز بر اساس جدول تعیین شده به ادارات منابع‌طبیعی استان‌ها پرداخت شده و خود به شخصه تا آخرین لحظه برای واریز آن به حساب ادارات کل موضوع را نظارت و پیگیری کرده‌ام.

وی با بیان اینکه اگر فکر کنیم روزی برای ساخت یک بنا باید پول آن را تمام و کمال داشته باشیم ممکن است اصلاً نتوانیم به ساخت آن اقدام کنیم، یادآور شد: ما نباید کار منابع طبیعی را معطل پول بگذاریم زیرا اگر ما حرکت کنیم و در مسیر انجام کار قرار بگیریم یقیناً کار با خود پول به همراه خواهد آورد.

مهندس آقایی گفت: تمامی تصمیم گیری‌ها در جلسه ستاد بوم‌سازگان زاگرس باید نتیجه کار کارشناسی این حوزه باشد و نقش رییس سازمان در جلسات، حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم برای پیشبرد اهداف است.

وی در خاتمه نظارت و ارزیابی دقیق بر انجام فعالیت‌ها از سوی کارشناسان ستادی در استان‌ها را خواستار شد و وظیفه اعضای کمیته فنی را در تصمیم‌گیری‌ها بسیار اساسی خواند.


 

بازدید : 457 13 مرداد 1398 ساعت 04:57 ق.ظ
برچسب ها : سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور ، اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان ، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر ، فریدونشهر
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری