طبیعت بکر فریدونشهر

به همه نیروهایی که در عرصه در حال خدمت هستند نیاز داریم

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها خبر داد: به همه نیروهایی که در عرصه در حال خدمت هستند نیاز داریم مگر کسی که سابقه تخلف داشته باشد.
به گزارش سایت سازمان جنگلها ، مرتع و آبخیزداری کشور ،فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها در ساری گفت: به همه نیروهایی که در عرصه در حال خدمت هستند نیاز داریم مگر کسی که سابقه تخلفداشته باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، سرهنگ علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری در پاسخ به سوالی درباره اعتراض جنگلبانان نسبت به تمدید نشدن قراردادهایشان اظهار داشت: قانون کار درباره نگهبانان رعایت می‌شود و کلیه قراردادها برابر مقررات جاری منعقد خواهد شد و موظف هستیم همانند سایر سازمان‌ها، در پروسه مناقصه عقد قرارداد داشته باشیم.
وی افزود: هر شرکتی که در مناقصه برنده شد می‌تواند حفاظت از جنگل را عهده دار باشد و ما نه قصد داریم حفاظت جنگل را تضعیف کنیم و نه می‌خواهیم که از جای دیگری نیرو بیاوریم و قطعاً نیروهای موجود باید حفظ شوند.
سرهنگ عباس نژاد یادآور شد: به همه نیروهایی که در عرصه در حال خدمت هستند نیاز داریم مگر کسی که سابقه تخلف یا اعتیاد داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه هزار و ۲۹۰ نفر نیروی حفاظتی جنگل در ساری فعالیت دارند که ۸۰۰ نفر از آنان در حوزه نگهبانی مشغولند، اظهار داشت: برخی افراد در بخش‌های غیرحفاظتی مشغول فعالیت و این در حالی است که  نیروی حفاظتی باید در داخل جنگل فعالیت کند.
سرهنگ عباس نژاد با بیان اینکه وضعیت حفاظت در جنگل‌های شمال ساماندهی می شود و نسبت به مصونیت سازی در حوزه حفاظت اقدام می کنیم گفت: در آینده نسبت به تجهیز گشتی‌ها و راه اندازی سیستم مانیتورینگ اقدام خواهد شد و این سیستم به صورت آن لاین گشتی‌ها را کنترل خواهند کرد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به متخلفان و افرادی که در حال جوی سازی و تشویش اذهان عمومی هستند هشدار داد که با افراد متخلف و مجرم برخورد خواهد شد.
ایشان تصریح کرد: هر نیرویی که از پول بیت المال بهره می‌گیرد و در امر حفاظت فعالیت ندارد باید به حوزه حفاظت بازگردد و این طرح در سراسر کشور پیگیری می‌شود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه در کشورهای دیگر از جمله ترکیه برای هر سه هزار هکتار یک نیروی حفاظتی وجود دارد گفت: در حال حاضر برای هر هزار هکتار جنگل‌های شمال یک نیروی حفاظتی درنظر گرفته می‌شود.
وی گفت: در عین حال در سایر مناطق کشور برای هر ۴۰ هزار هکتار یک نیروی حفاظتی جنگل وجود دارد و ۱۲۰۰ گشت فعال در حوزه مناطق طبیعی خدمت می‌کنند و باید شمار آن افزایش یابد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه یگان‌ها به تجهیزات اطفای حریق مجهز شدند از دستگاه‌های دیگر خواست تا در حفاظت از عرصه‌های جنگلی، این سازمان را یاری کنند و گفت: مسئولیت یک میلیون ۱۸۰ هزار هکتار جنگل و مرتع در حوزه منابع طبیعی مازندان - ساری برعهده یگان حفاظت است
بازدید : 523 5 خرداد 1398 ساعت 05:28 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری