طبیعت بکر فریدونشهر

۱۵ سال از شهادت شهید انفال گیلانی، جنگلبان ناصر پیروی گذشت

اداره کل منابع طبیعی گیلان در پانزدهمین سالگرد شهادت جنگلبان ناصر پیروی، یاد این شهید انفال را گرامی داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان اعلام کرد: ۷ اردیبهشت ماه، یادآور سالروز شهادت رادمردی است که با خون سرخ خود خطه سرسبز گیلان را پیشگام مبارزه با زمین خواری و دفاع از عرصه‌های ملی و جنگلی قرار داد و به سبب نه گفتن به متجاوزان، جانش را از دست داد.

او تمام قد در برابر تجاوزگران، ایستاد و در مقابل گردنکشان و غارتگران سر خم نکرد.
سودجویان و آزمندان زیاده خواه از سرمایه‌های ملی ایران اسلامی، صبحگاه هفتم اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۴ به قصد حذف یکی از رادمردان عرصه حفاظت از انفال، در حالی که شهید پیروی به قصد عزیمت به محل خدمت، منزل مسکونی خود در شهرستان رشت را ترک کرده بود، بین راه او را ربودند و پس از ۲ روز آزار و شکنجه‌هایی جانکاه، ناجوانمردانه سرش را به مانند سرور و سالارش حسین ابن علی (ع) از قفا جدا کردند تا مهر تاییدی دیگر بر مظلومیت جنگلبانان کشور باشد.
شهید عالیقدر مهندس ناصر پیروی مانند بسیاری دیگر از جنگلبانان، انسانی کم ادعا و اهل عمل بود و گناهی جز انجام وظیفه و مقید بودن به اجرای قوانین و ایستادگی در مقابل تخلف نداشت.
تلاش‌های بسیاری شد تا او از راه تطمیع و یا تهدید به تسلیم وادار شود، دیده را ندیده بگیرد، اما پاسخ او به تمام این طمع ورزی‌ها و تجاوزگری ها، نه بود.
آنان فکر می‌کردند با پیاده کردن نقشه‌های شیطانی خود و برداشتن او از سر راه، به مقاصد شوم خود که به دست آوردن چندین هکتار جنگل و مرتع بود، خواهند رسید.
جنگلبان شهید مهندس ناصر پیروی، متولد سال ۱۳۳۸ در روستای چشناسر منطقه دیلمان شهرستان سیاهکل بود و سال ۱۳۵۹ وارد وزارت جهاد سازندگی شد و پس از طی مدارج تحصیلی دانشگاهی در مقطع کاردانی و پس از آن اخذ مدرک کارشناسی تا سال ۱۳۷۱ در سازمان جهاد سازندگی استان گیلان خدمت کرد و در ابتدای سال ۱۳۷۲ به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان منتقل شد.
او در سال ۱۳۷۹ به عنوان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ماسال منصوب و با مدیریت جهادی، ضمن ایجاد وفاق و همدلی بین همکاران و همچنین استفاده مناسب از مشارکت خوب مردم این شهرستان، فعالیت‌های شایان توجهی در خصوص پاسداشت از انفال الهی به انجام رساند و عملکرد درخور تقدیری ارائه داد.
مهندس شهید ناصر پیروی، جنگلبان و رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان ماسال بود که ۷ اردیبهشت ۱۳۸۴ به دلیل امتناع از برآوردن خواسته‌های گروهی سودجو، مظلومانه به شهادت رسید.
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری