طبیعت بکر فریدونشهر

480 میلیارد تومان اعتبار برای احیای بوم‌سازگان زاگرس

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال جاری 480 میلیارد تومان اعتبار برای احیای بوم‌سازگان زاگرس از محل صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال جاری 480 میلیارد تومان اعتبار برای احیای بوم‌سازگان زاگرس از محل صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، مهندس خلیل آقایی روز چهارشنبه در سیزدهمین جلسه بوم‌سازگان زاگرس افزود: در سال جاری 480 میلیارد تومان برای احیای بوم‌سازگان زاگرس از محل صندوق توسعه ملی اعتبار تخصیص داده شده است تا با اقدامات بهداشتی، پرورشی، بذرکاری، بذرگیری و نهال کاری به احیا و توسعه این جنگل‌ها کمک نماید.
وی اظهار داشت: ما در کنار تشکیل ستاد آبخیزداری و ستاد جنگل‌های هیرکانی و زاگرسی، ستاد مرتع و بیابان را هم تشکیل خواهیم داد تا به جد به همه مسایل و مشکلات منابع طبیعی پرداخته شود.
رییس سازمان جنگل‌ها در ادامه خاطرنشان کرد: اثربخشی طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در اغلب استان ها در یکی دو سال اخیر آشکار شده است و اکنون استانداران بدنبال تزریق بودجه به منابع طبیعی هستند تا اقدامات تاثیرگذار از سوی منابع‌طبیعی استمرار داشته باشد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه به استان ایلام اشاره داشت که اقدامات آبخیزداری در «دره ارغوان» سبب شد تا شهر ایلام از خسارات سیل در امان بماند و این باور و یکسری عوامل دیگر دست به دست هم داد تا استاندار این استان در سال جاری 5 میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و اطفای حریق جنگل‌ها و مراتع ایلام اختصاص دهد.
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سیزدهمین جلسه بوم سازگان زاگرس یکبار دیگر بر توسعه و غنی‌سازی جنگل‌های زاگرس با استفاده از کاشت نهال و بذر و حفظ ذخیره‌گاههای جنگلی تاکید کرد و افزود: با استفاده و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بند ب ماده 29 زمینه بیش از پیش برای مشارکت مردم در منابع طبیعی فراهم شود.
اجرای طرح کاداستر، پیشگیری از تداخلات منابع طبیعی با مستثنیات مردم و تقویت نیروهای حفاظتی در حوزه زاگرس از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد تاکید رییس سازمان قرار گرفت.
مهندس آقایی در خاتمه به دو نشست پر اهمیت جنگل های زاگرس با حضور وزیر جهاد کشاورزی و رییس کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس در سال جاری اشاره کرد و خاطرنشان کرد مسئولین و تصمیم‌گیران بر اهمیت موضوع نجات جنگل‌های زاگرس تأکید دارند.

بازدید : 547 31 شهريور 1398 ساعت 05:15 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری