همایش منابع طبیعی در شهرستان فریدونشهر

همایش بزرگ منابع طبیعی و آبخیزداری و تقدیراز افراد و ادارات همیار منابع طبیعی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فریدونشهر برگزار شد.این همایش با حضور فرماندار ، معاون فرماندار و برخی از روسای ادارت ، دوستداران طبیعت و تعدادی از بهره برداران در شهرستان فریدونشهر برگزار شد. در این همایش رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر ضمن تبریک هفته منابع طبیعی به دوستدارن طبیعت و کارکنان منابع طبیعی و ارائه گزارش عملکرد یکساله اداره منابع طبیعی گفت:  پروژه جايگزينی سوخت های مناسب در قالب طرح صيانت در سالجاری توزيع 10000 عدد سيلندر گاز مايع بصورت یارانه ای به مبلغ 460000000ریال و تهیه و نصب 70 دستگاه آبگرمکن خورشیدی بوده است . در بخش جنگل ، غنی سازی جنگل با بذر بلوط در سطح 34 هکتار(منطقه کولاب و چالچرانه) و واکاری پروژه های سال 95 و 94 در سطح 39 هکتار در همین منطقه بوده است. در بخش آبخیزداری ساخت سازه تاخیری رسوبگیر(سنگ و ملاتی) در روستای چغا با بودجه ای بالغ بر 2112000000 ریال انجام گرفته است.. در بخش امور زمین اخذ سند اراضی ملی به مجموع مساحت 4926 هکتار ،اصلاح هندسی نقشه های اجرای قانون سنواتی در سطح 6100 هکتار،  در زمینه رسیدگی به اعتراضات واصله نزد کمیسیون ماده واحده طی سال 95 تعداد 54 فقره و سال 96 تعداد 40 فقره پرونده اعتراضی رسیدگی و تعیین تکلیف گردید. همچنین تعداد 106 فقره پرونده اعتراضی نزد کمیسیون ماده واحده بواسطه شمول ماده 54 قانون رفع موانع تولید(اجرای مقررات موازی اصلاحات ارضی و ملی شدن جنگلها و مراتع)به مدیریت محترم جهاد کشاورزی بمنظور رسیدگی در کارگروه تداخلات ارسال گردید. میزان حریق شهرستان نیز  در سالجاری میزان 58 هکتار بوده است که کاهش 82 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.امین حافظی خاطر نشان کرد : شهرستان فریدونشهر با توجه به گردشگر پذیر بودن و طبیعت بکر  همه ما باید بکوشیم که تصرفی در اراضی ملی و منابع طبیعی صورت نگیرد .
وی  در ادامه افزود : با توجه به اینکه منابع طبیعی فقط متعلق به نسل کنونی نیست ونسل های آینده بشری نیز حق استفاده از این منابع را دارند اگر ما یک تعادل در استفاده از منابع طبیعی برقرار نکنیم ، نه تنها خودمان بلکه نسل های آینده ما وفرزندان ما نیز با مشکل جدی روبرو خواهند شد .


 

در ادامه حجت الاسلام عالمی امام جمعه موقت شهرستان ضمن تبریک هفته منابع طبیعی، این هفته  را بهترین فرصت جهت ایجاد فرهنگ حفظ این منابع ارزشمند خدادادی دانست و افزود:بخش اعظم بلایای طبیعی نظیر سیل،خشکسالی،سرمازدگی و تغییر اقلیم که در منطقه صورت گرفته است ناشی از بدرفتاری با منابع طبیعی و محیط زیست بوده است که جهت جلوگیری از این روند، باید از پتانسیل جوامع محلی و تشکل های مردمی نهایت استفاده را برد.سیف اله عظیمانی مسئول انجمن دوستادارن طبیعت با تقدیر و تشکر از اداره منابع طبیعی افزود : مردم شریف شهرستان فریدونشهر نه تنها در پاسداری از طبیعت بکر شهرستان پای کار هستند بلکه در تمام زمینه ها همکار و همیار اداره سطح شهرستان بوده و هستند.در پایان مراسم از افراد و ادارات همیار اداره منابع طبیعی با اهدا لوح و جوایزی تجلیل شد.بعد از مراسم افراد حاضر در همایش به محل پارک سراب فریدونشهر اقدام به نهال کاری نمودند. 


  


بازدید : 261 21 اسفند 1396 ساعت 09:54 ق.ظ
برچسب ها : هفته منابع طبیعی ، اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان ، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر ، فریدونشهر ، نهال ، نهال کاری ، درختکاری ، درخت ، همایش ، همایش منابع طبیعی ، اداره منابع طبیعی فریدونشهر
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری