کشف و ضبط 130 کیلوگرم کلوس کوهی در فریدونشهر

کشف و ضبط 130 کیلوگرم کلوس کوهی در شهرستان فریدونشهر
 رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان فریدونشهر گفت: 130 کیلوگرم کلوس در این شهرستان از قاچاقچیان این گونه کمیاب و رو به انقراض کشف و ضبط شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان، امین حافظی اظهار کرد: با همکاری مامورین یگان حفاظت ، قرقبانان روستای کلوسه و مامورین نیروی انتظامی پاسگاه مصیر طی یک ماموریت شبانه و عزیمت نیروها به منطقه صعب العبور منطقه طره روستای کلوسه  یک نفر از متخلفین با 130 کیلوگرم کلوس  دستگیر شد.
وی خاطر نشان کرد: تلاش مامورین یگان حفاظت برای دستگیری دیگر افراد متواری این باند قاچاقچیان کرفس ادامه دارد. مراتع و دامنه‌های زاگرس در شهرستان فریدونشهر، مهم‌ترین رویشگاه گونه‌های گیاهی دارویی، خوراکی و صنعتی می‌باشد و بوته‌کنی این گیاهان تا پایان فصل تابستان ممنوع است.
فرمانده یگان حفاظت اداره شهرستان بیان کرد: در کنار تلاش شبانهروزی و خستگیناپذیر مامورین یگان حفاظت و نیروی انتظامی در حوزه مبارزه با ریشه کنی و قاچاق کلوس باید پای کار آمده و با عمل به وظایف خود در این زمینه در راستای مبارزه جدی با این پدیده شوم تلاش و اقدام کنند.

محمد انصاری افزود: از سویی اهالی روستای کلوسه نیز با احساس وظیفه بیشتر در این زمینه و همکاری فعال و مستمر با اداره منابع طبیعی بستر را برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق و ریشه کنی کرفسدر هر سطحی فراهم کرده اند. 
 
 
 
 

بازدید : 443 16 اسفند 1396 ساعت 08:20 ق.ظ
برچسب ها : کلوس ، فریدونشهر ، منابع طبیعی فریدونشهر ، منابع طبیعی
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری