توزیع آبگرمکن خورشیدی در مناطق جنگلی شهرستان فریدونشهر

پروژه تغییر الگوی مصرف؛
تغییر الگوی مصرف سوخت در مناطق جنگلی شهرستان فریدونشهر
در حضور مامورین منابع طبیعی ۴۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در منطقه پشتکوه شهرستان فریدونشهر،برای چهارمین سال پیاپی تحت پروژه تغییر الگوی مصرف سوخت و با هدف صیانت از جنگل‌های زاگرس بین متقاضیان توزیع گردید.

 

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر هدف از این کار را جلوگیری از قطع درختان جنگلی و سوزاندن چوب جهت گرم کردن آب دانست که باعث جلوگیری از تخریب جنگل و عرصه های ملی و بدنبال آن حفظ ریه های تنفسی استان می گردد. این طرح مشارکتی بین مردم و منابع طبیعی، قطع درختان جنگلی شهرستان را تا 60 درصد کاهش داده است. امین حافظی اظهار کرد این طرح برای اولین بار در بین تمام مناطق جنگلی کشور توسط اداره منابع طبیعی فریدونشهر مطرح شد و به اجرا درآمد و هم اکنون در سراسر کشور فراگیر شده است.
 
 

ابراهیم قلانی کارشناس ناظر صیانت از جنگلهای زاگرس، بیان کرد: توزیع آبگرمکن خورشیدی برای روستائیان در مناطق جنگلی فریدونشهر برای چهارمین سال متوالی در حال اجراست که 40 آبگرمکن در روستاهای پشتکوه اول و دوم فریدونشهر توزیع گردید. وی گفت در سال جاری 30 دستگاه آبگرمکن خورشیدی دیگر نیز در بین تمام خانوار های روستای حیران توزیع می گردد که بعلت صعب العبور بودن روستای مذکور و وجود برف توزیع طی ماه های آینده با مساعدتر شدن شرایط آب و هوایی انجام می گیرد.

 
 
 
بازدید : 204 3 بهمن 1396 ساعت 09:38 ب.ظ
برچسب ها : جنگل ، صیانت ، تغییر الگوی سوخت ، امین حافظی ، ابراهیم قلانی
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری