گروه های خبری

آخرین خبرها

28 مهر 1397 توزیع تاوه و اجاق گازی بین جنگل نشینان فریدونشهر (جایگزینی سوخت فسیلی)
در حضور مامورین منابع طبیعی 50 دستگاه تاوه و اجاق گازی در منطقه پشتکوه شهرستان فریدونشهر،تحت پروژه تغییر الگوی مصرف سوخت و با هدف صیانت از جنگل‌های زاگرس بین متقاضیان توزیع گردید.
16 مهر 1397 چرای دام در مراتع ییلاقی فریدونشهر ممنوع شد
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر اعلام کرد : با پایان رسیدن فصل چرای دام در مراتع ییلاقی شهرستان به‌منظور حفظ و تجدید حیات گیاهان مرتعی و بهره‌برداری اصولی و بهینه از مراتع و حسب قوانین و مقررات مربوطه، تمامی دامداران و بهره‌برداران ذیحق مراتع اجازه چرای دام از اول پاییز را ندارند.
14 مهر 1397 اختصاص یارانه برای صیانت از جنگل های زاگرس شهرستان فریدونشهر
ابراهیم قلانی کارشناس ناظر صیانت از جنگل های زاگرس ، وسعت محدوده طرح ملی صیانت در پشتکوه اول و دوم فریدونشهر را حدود ۴۱ هزار هکتار اعلام کرد و افزود: اداره‌ شهرستان برای صیانت از جنگل‌های زاگرس، دو برابر وسعت محدوده طرح خدمات به جنگل‌نشینان منطقه فریدونشهر ارائه می‌دهد تا از قطع درختان این منطقه جلوگیری شود.
12 مهر 1397 جلسه معاون مدیر کل و مدیر امور اداری با کارکنان منابع طبیعی فریدونشهر
این جلسه دراداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهربا حضورمعاون مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری و مدیرامور اداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان همچنین رئیس وکارکنان اداره منابع طبیعی شهرستان فریدونشهربرگزارشد.
7 مهر 1397 تشکیل 177 فقره پرونده تخلف منابع طبیعی در شش ماهه ابتدایی سالجاری
تشکیل 177 فقره پرونده تخلف منابع طبیعی در شش ماهه ابتدایی سالجاری
2 مهر 1397 راه اندازی سامانه اطلاعات منابع طبیعی (سامط)
راه اندازی سامانه اطلاعات منابع طبیعی (سامط)
31 شهريور 1397 جلسه هم اندیشی با موضوعیت مشکلات منابع طبیعی و کشاورزی
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، جلسه ای با موضوعیت وضعیت منابع طبیعی و کشاورزی شهرستان ، معیشت مردم ، اشتغال و ..... با حضور نماینده ولی فقیه جهاد استان حاج آقا کوچک زاده و جمعی از مسئولین در محل نمازخانه اداره جهاد کشاورزی برگزار گردید.
26 شهريور 1397 برگزاری مراسم زیارت عاشورا در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، همزمان با دهه اول ماه محرم، مراسم پر فیض قرائت زیارت عاشورا با حضور کارکنان اداره منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در محل نمازخانه برگزار می شود.
26 شهريور 1397 رفع تصرف و خلع ید حدود 5 هکتار از اراضی ملی شهرستان فریدونشهر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت: حدود 5 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان از ابتدای امسال تاکنون خلع ید و رفع تصرف شده است که دو مورد خلع ید و پنج مورد رفع تصرف بوده است.
22 شهريور 1397 برگزاری کلاس های آموزشی زعفران
مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان فریدونشهر اظهار داشت: با توجه به خشکسالی های اخیر و نیاز مبرم به تغییر الگوی کشت های متناسب با کم آبی مانند کشت زعفران ، دوره آموزشی زعفران کار با همکاری بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی و مرکز فنی و حرفه ای در محل کانون برگزار گردید.
13 شهريور 1397 صدور مجوز برداشت پیاز موسیر برای اولین بار در استان اصفهان
مجوز برداشت پیاز موسیر برای اولین بار در استان در مراتع روستای زمستانه داده شد .
24 مرداد 1397 نصب 60 دستگاه آبگرمکن خورشیدی با همکاری وزارت دفاع
به گزارش روابط عمومی ادره شهرستان ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت : نصب آبگرمکن های خورشیدی در مناطق جنگلی شهرستان با همکاری وزارت دفاع و سازمان منابع طبیعی کشور انجام گرفت.
22 مرداد 1397 برگزاری کارگاه آموزشی سامانه استعلامات منابع طبیعی (سامط)
کارگاه آموزشی سامانه استعلامات منابع طبیعی (سامط)برگزار شد
16 مرداد 1397 کشف و ضبط حدود 250 کیلوگرم موسیر غیر مجاز در منطقه دره شادی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر از کشف و ضبط 210 کیلوگرم موسیر غیرمجاز در شهرستان فریدونشهر توسط نیروهای یگان حفاظت و مامورین انتظامی خبر داد.
15 مرداد 1397 بازدید فرمانده یگان حفاظت استان از عشایر مناطق پیشکوه و پشتکوه فریدونشهر
فرمانده محترم یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به همراه کارشناس یگان از مناطق پیشکوه و پشتکوه شهرستان فریدونشهر و برخی از عشایر شهرستان مذکور جهت بررسی مشکلات آن ها بازدید به عمل آوردند.
13 مرداد 1397 توزیع و نصب آبگرمکن خورشیدی برای پنجمین سال متوالی در مناطق جنگلی
در حضور مامورین منابع طبیعی 92 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در منطقه پشتکوه شهرستان فریدونشهر،برای پنجمین سال پیاپی تحت پروژه تغییر الگوی مصرف سوخت و با هدف صیانت از جنگل‌های زاگرس بین متقاضیان توزیع گردید.
1 مرداد 1397 پاسخگویی به استعلامات واصله در چهار ماهه اول سال 97
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، مسئول پاسخ گویی به استعلامات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت : در چهار ماهه اول سال 97 به تعداد 260 مورد از استعلامات پاسخ داده شد.
23 تير 1397 کشف و ضبط موسیر غیر مجاز در منطقه دره شادی فریدونشهر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر از کشف و ضبط 310کیلوگرم موسیر غیرمجاز در شهرستان فریدونشهر توسط نیروهای یگان حفاظت شهرستان خبر داد.
3 تير 1397 آغاز طرح شاخ شماری دام در مراتع شهرستان فریدونشهر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت : در سالجاری شاخ شماری دام از اوایل خرداد ماه تا پایان تیر ماه در قالب 2 اکیپ خودرویی و 3 اکیپ موتوری انجام می گیرد.
28 خرداد 1397 برداشت کرفس کوهی از سطح رویشگاه های طبیعی شهرستان فریدونشهر
امین حافظی سطح رویشگاههای طبیعی این محصول را ۴هزار و ۵۰۰هکتار اعلام کرد و افزود در سال جاری بیش از 600 تن کرفس کوهی از مراتع برداشت گردید.
22 خرداد 1397 کشف و ضبط انبار موسیر غیر مجاز در روستای همستان فریدونشهر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر از کشف و ضبط 600کیلوگرم موسیر غیرمجاز در شهرستان فریدونشهر توسط نیروهای یگان حفاظت شهرستان خبر داد.
13 خرداد 1397 برگزاری کلاس های آموزشی پرورش گیاهان دارویی
دوره آموزشی آشنایی با کاربرد گیاهان دارویی با همکاری بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی و مرکز فنی و حرفه ای در محل کانون برگزار گردید.
12 خرداد 1397 آمادگی همه جانبه برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی درمراتع فریدونشهر
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان درجلسه هماهنگی برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی درمراتع استان با اعلام مطلب فوق گفت: شش شهرستان (فریدن ، فریدونشهر ، بوئین ومیاندشت ، چادگان ، سمیرم ولنجان) با توجه به خشکسالی وگرمای هوا ، درمعرض خطر آتش سوزی احتمالی درماههای گرم سال هستند.
9 خرداد 1397 کشف و ضبط 600کیلوگرم موسیر غیرمجاز در شهرستان فریدونشهر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر از کشف و ضبط 600کیلوگرم موسیر غیرمجاز در شهرستان فریدونشهر توسط نیروهای یگان حفاظت شهرستان خبر داد.
3 خرداد 1397 ترمیم و واکاری پایلوت تحقیقاتی گیاهان دارویی تبر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان گفت : پایلوت تبر دارای گیاهان مهم دارویی بوده که در سطح وسیعی از مناطق کوهستانی و ییلاقی فریدونشهر رشد می کند.
3 خرداد 1397 بازدید رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی استان از منطقه کپه کاری کرفس
آبتین میر طالبی رئیس واحد بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ضمن بازدید از محل کپه کاری کرفس پشندگان که در سالهای 94 و 96 انجام گرفته بود ، مشارکت جوامع محلی در حفظ و نگهداری گونه نادر و رو به انقراض کرفس را مهم دانست .
30 ارديبهشت 1397 آغاز برداشت کرفس کوهی (صدور مجوز)
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر از آزاد شدن برداشت کرفس در سطح رویشگاههای طبیعی این محصول خبر داد.
28 فروردين 1397 جلسه آموزشی قوانین و مقررات منابع طبیعی و پرسش و پاسخ در روستای خویگان
جلسه آموزشی با موضوع قوانین و مقررات منابع طبیعی و چالش های پیش رو ، راهکارهای پیشنهادی ،کمبودها و مشکلات اجتماعی و اقتصادی و... با حضور امین حافظی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر، دهیار ، شورای روستا و جمعی از بهره برداران محلی در روستای خویگان تشکیل شد. شایان ذکر است در این جلسه امین حافظی توضیحات مفیدی در پاسخ به سوالات و ارائه مشکلات و مسائل مطرح شده توسط بهره بردارن در جلسه دادند.
27 فروردين 1397 پروانه جوانه خوار بلوط در کمین جنگل های زاگرس فریدونشهر
حدود 10 درصد از عرصه‌های جنگلی غریدونشهر واقع در پشتکوه اول و دوم مورد حمله پروانه جوانه خوار بلوط قرار گرفته است که در صورت عدم مبارزه و کنترل بموقع در موقعیت بحرانی قرار دارند.
26 فروردين 1397 اجرای طرح کنترل کوچ بهاره در شهرستان فریدونشهر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت: به منظور کنترل ورود زودهنگام عشایر به مراتع ییلاقی ، پاسگاه ها و گشت های این اداره در شهرستان فعال شدند.
18 فروردين 1397 بازدید کارشناسان اداره کل منابع طبیعی استان از جنگل های زاگرس
مرتضی برزو زاده رئیس واحد جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از جنگل های منطقه پشتکوه فریدونشهر و غنی سازی جنگل واقع در محدوده طرح صیانت از جنگل های زاگرس بازدید کردند.
18 فروردين 1397 بازدید کارشناسان اداره کل منابع طبیعی استان از رویشگاه های طبیعی کلوس
آبتین میر طالبی رئیس واحد بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ضمن بازدید از رویشگاه های طبیعی کرفس دره سپستان ، مشارکت جوامع محلی در حفظ و نگهداری گونه نادر و رو به انقراض کرفس را مهم دانست . وی درپایان سفر با مردم کلوسه جلسه ای داشتند که در این جلسه از صدور مجوز بهره برداری از کرفس در روزهای آتی خبر داد0
14 فروردين 1397 کشف و ضبط 190 کیلوگرم کلوس کوهی در شهرستان فریدونشهر
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان فریدونشهر گفت: 190کیلوگرم کلوس در این شهرستان از قاچاقچیان این گونه کمیاب و رو به انقراض کشف و ضبط شد.
6 فروردين 1397 بازدید رئیس و کارشناسان اداره منابع طبیعی از رویشگاه های طبیعی کلوس
طی سفر سه روزه رئیس و کارشناسان اداره شهرستان از منطقه صعب و العبور و دور دست طره روستای کلوسه که بهترین رویشگاه کرفس می باشد بازدید کردند.
23 اسفند 1396 هفته منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر به روایت تصاویر در یک نگاه
23 اسفند 1396 جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان فریدونشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان : جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان فریدونشهر در محل اداره منابع طبیعی شهرستان فریدونشهر تشکیل گردید.
21 اسفند 1396 همایش منابع طبیعی در شهرستان فریدونشهر
همایش بزرگ منابع طبیعی و آبخیزداری و تقدیراز افراد و ادارات همیار منابع طبیعی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان فریدونشهر برگزار شد. این همایش با حضور فرماندار ، معاون فرماندار و برخی از روسای ادارت ، دوستداران طبیعت و تعدادی از بهره برداران در شهرستان فریدونشهر برگزار شد.
19 اسفند 1396 سخنرانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قبل از خطبه های نماز جمعه
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان امین حافظی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر بعنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان فریدونشهر در خصوص اهمیت منابع طبیعی سخنرانی نمود.
19 اسفند 1396 تقدیر از افراد موثر در اطفاء حریق در مراسم استانی روز حفاظت وقانون
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان در مراسم استانی روز حفاظت و قانون که در شهرستان نجف آباد با حضور مسئولین اداره کل منابع طبیعی استان برگزار شد طی برنامه ای از افراد موثر در اطفاء حریق شهرستان فریدونشهرو سایر شهرستان ها تقدیر گردید
16 اسفند 1396 نهال کاری همراه با همیاران سلامت روان مهر
نهال کاری با همکاری اداره منابع طبیعی ، شبکه بهداشت و همیاران سلامت در محل شبکه بهداشت و درمان فریدونشهر انجام شد.
16 اسفند 1396 کشف و ضبط 130 کیلوگرم کلوس کوهی در فریدونشهر
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان فریدونشهر گفت: 130 کیلوگرم کلوس در این شهرستان از قاچاقچیان این گونه کمیاب و رو به انقراض کشف و ضبط شد.
15 اسفند 1396 دیدار رئیس و کارکنان اداره منابع طبیعی با امام جمعه شهرستان فریدونشهر
رئیس و کارکنان اداره منابع طبیعی با امام جمعه شهرستان فریدونشهر دیدار نمودند.
15 اسفند 1396 نهال کاری با همکاری شرکت خوشگوار فریدونشهر به مناسبت روز درختکاری
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اداره شهرستان با همکاری شرکت خوشگوار فریدونشهر در محوطه شرکت اقدام به نهال کاری با حضور کارشناسان اداره شهرستان ، ریاست اداره محیط زیست و مدیر عامل و کارشناسان شرکت خوشگوار نمود.
15 اسفند 1396 آغاز هفته منابع طبیعی با نواخته شدن زنگ سبز در شهرستان فریدونشهر
با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری زنگ سبز در مدرسه طلوع شهرستان فریدونشهر با حضور مسئولین نواخته شد.
9 اسفند 1396 برگزاری مجمع عمومی شرکت تعاونی کشاورزی،منابع طبیعی و آبخیزداری لاله زار
مجمع عمومی شرکت تعاونی کشاورزی،منابع طبیعی و آبخیزداری لاله زار فریدونشهر با حضور سهامداران برگزار گردید.
8 اسفند 1396 برگزاری جلسه بررسی و پیگیری اراضی موقوفه شهرستان فریدونشهر
8 اسفند 1396 توزیع 3700اصله نهال رایگان در بین شهروندان فریدونشهری
توزیع 3700 اصله نهال رایگان در بین شهروندان فریدونشهر آغاز شد.
6 اسفند 1396 بازنشستگی دو نفر از کارمندان خدوم اداره منابع طبیعی شهرستان فریدونشهر
6 اسفند 1396 رویش زود هنگام کرفس کوهی در ارتفاعات شهرستان فریدونشهر
گرم شدن هوا در زمستان و نبود بارش های سنگین برف، موجب رویش زود هنگام کرفس کوهی در ارتفاعات شهرستان فریدونشهر شده است.
1 اسفند 1396 اولین جلسه برنامه ریزی و نجوه برگزاری هفته منابع طبیعی برگزار شد
اولین جلسه برنامه ریزی هفته منابع طبیعی با حضور رییس و پرسنل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر برگزار شد