گروه های خبری

آخرین خبرها

19 آذر 1398 جلسه جمع بندی پیشرفت کار پروژه های انجام شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی
18 آذر 1398 بارش سنگین برف در آخرین ماه فصل پاییز شهرستان فریدونشهر را سفید پوش کرد
25 آبان 1398 بازدید امام جمعه و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج از پروژه های صندوق توسعه ملی
طرح‌های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فریدونشهر در سال ۹۸ از ردیف بودجه صندوق توسعه ملی، ۳٫۴ میلیارد تومان بوده که پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصدی داشته است.
25 آبان 1398 اجرای 277 هکتار توسعه جنگل با بذر در عرف لیلگان شهرستان فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ؛ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر از اجرای عملیات توسعه جنگل با بذر بادام و ارژن در سطح 277 هکتار از اراضی جنگلی منطقه لیلگان شهرستان فریدونشهر خبر داد.
25 آبان 1398 اجرای عملیات بهداشتی و پرورشی در جنگلهای زاگرس عرف کولاب
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، 50 هکتار از عرصه های جنگلی روستای کولاب شهرستان فریدونشهر از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تحت عملیات بهداشتی و پرورشی قرار گرفت .
25 آبان 1398 بازدید رئیس اداره جنگلکاری استان از عملیات توسعه جنگل با بذر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، رئیس اداره جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از عملیات توسعه جنگل با بذر منطقه لیلگان بازدید نمود.
6 آبان 1398 بازدید رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی استان از منطقه کپه کاری کرفس
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از پروژه کپه کاری بذر کرفس در مراتع روستای مصیر بازدید نمود.
آبتین میرطالبی ضمن بازدید از پروژه ، اظهار داشت : کپه کاری یکی از روش های بذر کاری است که در آن بذر گیاهان مرتعی در چاله های حفر شده با دست قرار گرفته و سپس با خاک پوشانده می شود و تنها روشی است که با استفاده از نیروی کار انسانی انجام می شود بنابراین اشتغال زایی و بومی گرایی دو مزیت این روش به حساب می آیند . وی افزود : در راستای احیاء و اصلاح مراتع و به منظور افزایش پوشش گیاهی و تنوع گونه ای پروژه کپه کاری در مراتع عمومی منطقه پشتکوه اول انجام شده است.
17 مهر 1398 تحویل عرصه کپه کاری با بذر کرفس روستای مصیر جهت اجرا به پیمانکار
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، محل اجرای پروژه کپه کاری با بذرکرفس کوهی در روستای مصیر شهرستان فریدونشهر به مساحت 40 هکتار توسط کارشناسان اداره بهره برداری استان و شهرستان به شرکت بابک سمیرم (پیمانکاری) جهت اجرا تحویل گردید.
17 مهر 1398 ضبط برنامه رادیویی ما و طبیعت در شهرستان فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، خبرنگار برنامه رادیویی ما و طبیعت از پروژه های آبخیزداری و جنگل کاری شهرستان فریدونشهر گزارش تهیه نمود. در رابطه با ضبط این برنامه رادیویی با امین حافظی ، مرتضی برزوزاده و میرمحمد صادقی و جمعی از روستاییان مصاحبه نمودند.
11 مهر 1398 برگزاری جلسه تعامل و تسهیل پروژه های آبخیزداری شهرستان فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، جلسه تعامل و تسهیل پروژه های آبخیزداری شهرستان فریدونشهر با حضور بخشدار ، شهردار ،کارشناسان استان ، روسای ادارات شهرستان ، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا در محل دفتر فرماندار برگزار گردید.
10 مهر 1398 تشکیل 230 پرونده قضایی درحوزه منابع طبیعی فریدونشهر در نیمه نخست سالجاری
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فریدونشهر گفت: 230 فقره پرونده مرتبط با تخلف از قوانین حوزه حفاظت از اراضی ملی این شهرستان نیمه نخست سال جاری در محاكم قضایی تشكیل شده است.
8 مهر 1398 میوه های ذخیره گاه های جنگلی فریدونشهر به روایت تصویر
8 مهر 1398 در مرحله سوم سال 98 تعداد 120 دستگاه آبگرمکن خورشیدی توزیع می گردد
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، ناظر صیانت و توسعه جنگل های زاگرس از آبگرمکن های نصب شده در مناطق جنگلی شهرستان بازدید نمود .
8 مهر 1398 آتش سوزی در مراتع فریدونشهر مهار شد
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر از مهار آتش سوزی در سه هکتار از مراتع شمال غرب شهرستان فریدونشهر خبر داد.
11 شهريور 1398 اختصاص یارانه سوخت فسیلی برای صیانت از جنگل های زاگرس فریدونشهر
اختصاص یارانه سوخت فسیلی برای صیانت از جنگل های زاگرس فریدونشهر
9 شهريور 1398 جلسه هماهنگی اعتبارات صندوق توسعه ملی
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهردر جلسه ای با حضور پرسنل اداره در مورد اجرای پروژه های سال 98 و اعتبارات صندوق توسعه ملی صحبت نمودند.
9 شهريور 1398 جانمایی و تحویل عرصه جنگلکاری با بذر بادام منطقه لیلگان جهت اجرا به پیمانکار
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، محل اجرای پروژه جنگلکاری با بذر بادام و ارژن در منطقه لیلگان شهرستان فریدونشهر به مساحت 277 هکتار توسط کارشناسان اداره جنگل استان و شهرستان انتخاب و جانمایی شد. همچنین بعد از جانمایی عرصه به شرکت تعاونی لاله زارفریدونشهر (پیمانکاری) جهت اجرا تحویل گردید.
9 شهريور 1398 جانمایی 40 هکتار کپه کاری با بذر کرفس روستای مصیر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، محل اجرای پروژه کپه کاری با بذر کرفس در روستای مصیرشهرستان فریدونشهر به مساحت 40 هکتار توسط کارشناسان اداره انتخاب و جانمایی شد.
9 شهريور 1398 کلنگ پروژه های سال 98 اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فریدونشهر زده شد
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، مراسم افتتاح همزمان پروژه های اجرا شده توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر در سال 97 از محل اعتبارات ملی و استانی توسط دکتر درویشی معاونت برنامه ریزی استانداری اصفهان و مسئولین شهرستان در حوزه آبخیز قلعه سرخ برگزار گردید.
7 شهريور 1398 بازدید کارشناسان جنگل از ذخیره گاه های جنگلی شهرستان فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان کارشناسان اداره جنگل استان و شهرستان از ذخیره گاه های جنگلی چال خلیل و پشندگان بازدید نمودند.
7 شهريور 1398 افتتاح پروژه های اجراشده توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فریدونشهر درسال 97
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، مراسم افتتاح همزمان پروژه های اجرا شده توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر در سال 97 از محل اعتبارات ملی و استانی توسط دکتر درویشی معاونت برنامه ریزی استانداری اصفهان و مسئولین شهرستان در حوزه آبخیز قلعه سرخ برگزار گردید.
7 شهريور 1398 اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ، دستگاه نمونه شهرستان فریدونشهر
3 شهريور 1398 شعار نویسی با موضوعیت منابع طبیعی بر روی دیوار های شهرستان فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، تعدادی از دیوارهای شهر فریدونشهر با شعار هایی با موضوعیت منابع طبیعی و آبخیزداری نوشته شد.
3 شهريور 1398 سخنرانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در جلسه شورای اداری فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، جلسه شورای اداری شهرستان فریدونشهر به مناسبت هفته دولت در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.
31 مرداد 1398 مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها: ممیزی مراتع تا پایان برنامه ششم
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از ممیزی 76٫5 میلیون هکتار از عرصه‌های مرتعی خبر داد و گفت: کار ممیزی مراتع کشور تا پایان برنامه ششم توسعه تکمیل می‌شود.
20 مرداد 1398 برگزاری جلسه رسیدگی به اختلافات عرفی مابین دو روستای وارنا و بندر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، جلسه رسیدگی به اختلافات عرفی مابین دو روستای وارنا و بندر با حضور مسئول واحد ممیزی مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، ریاست ، فرمانده یگان حفاظت و مسئول واحد مرتع اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر و با حضور مرتعداران و دهیار دو روستای مذکور برگزار گردید.
20 مرداد 1398 اجرای حکم اخراج دام از مراتع دره هیوه زمستانه
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، بنا بر دستور ریاست محترم دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان فریدونشهر مبنی براخراج دام غیر مجاز ازاراضی ملی دره هیوه زمستانه، با حضور ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی شهرستان حکم صادره اجرا گردید.
13 مرداد 1398 تاکید رییس سازمان جنگل‌ها بر حفظ و توسعه ذخیره‌گاه‌های جنگلی و مرتعی
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر حفظ و توسعه ذخیره‌گاه‌های جنگلی و مرتعی خاطرنشان کرد: توجه به جنگل‌های هیرکانی و بوم‌سازگان زاگرس از برنامه‌های اولویت‌دار و سیاست‌های محوری این سازمان است.
7 مرداد 1398 پروژه جنگل کاری با بذر بادام آمارا : ارتفاع نهال ها به 80 سانتی متر رسید
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، پروژه جنگل کاری با بذر بادام آمارا سال گذشته موفقیت آمیز بوده و حدود 85 درصد بذر بادام ها رشد نموده اند و هم اکنون ارتفاع نهال ها تا 80 سانتی متر هم رسیده است.
1 مرداد 1398 بازدید کارشناسان آبخیزداری از پروژه های آبخیزداری شهرستان فریدونشهر
بازدید کارشناسان آبخیزداری از پروژه های آبخیزداری شهرستان فریدونشهر
26 تير 1398 برگزاری جلسه رسیدگی به اختلافات عرفی مابین روستای زمستانه و دره هیوه
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، جلسه رسیدگی به اختلافات مربوط به حدودات عرفی مابین روستای زمستانه و دره هیوه شهرستان فریدونشهر با حضور مدیر کل و کارشناس دفتر مراتع سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور ، مدیر کل و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، مدیر کل و کارشناسان اداره کل امور عشایری استان اصفهان و نمایندگان دو روستای مذکور در محل اداره منابع طبیعی شهرستان برگزار گردید.
24 تير 1398 اجرای طرح کنترل و اندازه گیری فشار خون در اداره منابع طبیعی فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ،در این طرح کارمندان اداره و مراجعین فشار خون خود را اندازه گیری و تحت کنترل قرار دادند.
13 تير 1398 برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و اطفاء حریق در جنگل ها و مراتع
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری و اطفاء حریق در جنگل ها و مراتع با حضور آژانس همکاری های بین المللی ژاپن ( جایکا)
13 تير 1398 توزیع 40دستگاه آبگرمکن خورشیدی در مناطق جنگلی (مرحله دوم سال 98)
تغییر الگوی مصرف سوخت در مناطق جنگلی شهرستان فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، کارشناس ناظر صیانت از جنگل های زاگرس فریدونشهر گفت: 40 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در منطقه پشتکوه شهرستان فریدونشهر،تحت پروژه تغییر الگوی مصرف سوخت و با هدف صیانت از جنگل‌های زاگرس بین متقاضیان طی مرحله دوم سال 98 توزیع گردید.
9 تير 1398 راه اندازی اولین کارگاه خشک کنی و بسته بندی گیاهان دارویی و مرتعی
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، اولین کارگاه خشک کنی و بسته بندی محصولات دارویی و مرتعی از جمله کرفس ، موسیر ، تره کوهی و ..... در روستای پشندگان شهرستان فریدونشهر توسط یکی از اهالی روستای مذکور راه اندازی و شروع بکار گردید.
28 خرداد 1398 برگزاری جلسه توجیهی با محوریت پیشگیری از وقوع و اطفاء حریق در مراتع
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهردر جلسه ای با حضور پرسنل منابع طبیعی با اشاره به حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست گفت: زندگی و آینده ما وابسته به منابع طبیعی و محیط زیست است بنابراین حفاظت از منابع طبیعی ملی به منزله صیانت و مراقبت از جان خود ما است.
28 خرداد 1398 توزیع 45 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در مناطق جنگلی (مرحله اول سال 98)
تغییر الگوی مصرف سوخت در مناطق جنگلی شهرستان فریدونشهر
28 خرداد 1398 بازدید اعضای کمیته فنی از پروژه های سال 97 شهرستان فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ; اعضای کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از پروژه های سال 97 شهرستان فریدونشهر بازدید نمودند.
28 خرداد 1398 تهیه خبر و گزارش توسط برنامه تلویزیونی اصفهان امروز
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، برنامه تلویزیونی اصفهان امروز جهت تهیه برنامه اطفای حریق و مسایل و مشکلات مراتع و منابع طبیعی شهرستان فریدونشهر در شهرستان مذکور حاضر و برنامه تلویزیونی تهیه نمود.
20 خرداد 1398 اجرای حکم اخراج دام از مراتع روستای میدانک اول
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، بنا بر دستور ریاست محترم دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان فریدونشهر مبنی براخراج دام غیر مجاز ازاراضی ملی روستای میدانک اول، با حضور ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی شهرستان حکم صادره اجرا گردید.
11 خرداد 1398 آغاز صدور مجوز برداشت کرفس کوهی (کلوس) در رویشگاه های فریدونشهر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر از آزاد شدن برداشت کرفس و صدور مجوز در سطح رویشگاههای طبیعی این محصول خبر داد.
5 خرداد 1398 به همه نیروهایی که در عرصه در حال خدمت هستند نیاز داریم
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها خبر داد: به همه نیروهایی که در عرصه در حال خدمت هستند نیاز داریم مگر کسی که سابقه تخلف داشته باشد.
1 خرداد 1398 موفقیت 85درصدی پروژه جنگل کاری با بذر بادام آمارا روستای دهسور
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت : پروژه جنگل کاری با بذر بادام آمارا سال گذشته موفقیت آمیز بوده و حدود 85 درصد بذر بادام ها رشد نموده اند.
28 ارديبهشت 1398 ورود دام به مراتع ییلاقی شهرستان فریدونشهر آغاز شد
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، ورود دام به مراتع ییلاقی شهرستان فریدونشهر آغاز گردید و تا پایان شهویر ماه مجاز به بهره برداری از مراتع ییلاقی شهرستان هستند.
28 ارديبهشت 1398 کشف و ضبط 390 کیلوگرم کلوس کوهی در شهرستان فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان، با همکاری مامورین یگان حفاظت و مامورین نیروی انتظامی پاسگاه مصیر طی یک ماموریت شبانه قاچاقچیان با 390 کیلوگرم کلوس دستگیر شدند. متخلفین پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرای شهرستان تحویل داده شدند.
19 ارديبهشت 1398 بازدید کارشناسان اداره حفاظت از روند مبارزه با جوانه خوار بلوط
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ; کارشناسان اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از طرح مبارزه با جوانه خوار بلوط در منطقه جنگلی پشتکوه اول بازدید نمودند.
18 ارديبهشت 1398 تلاش شبانه روزی یگان حفاظت به منظور مدیریت کنترل کوچ دام
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت:کلیه نیروها و امکانات این اداره به منظور مدیریت کنترل کوچ دام در حالت آماده باش و تلاش شبانه روزی هستند و چهار پاسگاه کنترل کوچ در حال فعالیت می باشد.
17 ارديبهشت 1398 دیدار صمیمی مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان با پرسنل اداره شهرستان
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ؛ جلسه ای با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و همراهان با کارکنان اداره در محل اداره شهرستان برگزار گردید. پس از گزارش رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری فریدونشهر از اقدامات انجام شده، هریک از کارکنان به ارائه نظرات خود پرداختند. در پایان محمدحسین شاملی به مسائل و مشکلات مطرح شده پاسخ داد.
17 ارديبهشت 1398 آغاز مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در جنگل های زاگرس فریدونشهر
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت: مرحله نخست طرح مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در 200 هکتار از جنگل‌های منطقه پشتکوه اول این شهرستان آغاز شد.
امین حافظی افزود: برای اجرای این طرح بیش از یک میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی حفاظت و حمایت اختصاص یافته است.
14 ارديبهشت 1398 جانمایی 600 هکتار جنگلکاری با بذر بادام توسط مسئول اداره جنگل استان
به گزارش روابط عمومی اداره شهرستان ، محل اجرای پروژه جنگلکاری با بذر بادام در شهرستان فریدونشهر توسط رئیس اداره جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان انتخاب و جانمایی شد.