همیاران طبیعت باید به یک نهضت ملی تبدیل شود

مدیر کل آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت:انتظار داریم استان‌ها با ابتکارات خود موضوع همیاران طبیعت را به یک نهضت ملی تبدیل کنند تا عملکرد خود را به گوش مخاطبین برسانند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان- وحید جعفریان با اشاره به اهمیت اجرای طرح همیاران طبیعت گفت: طرح همیارن طبیعت که یکی از فعالیتهای رسمی دفتر آموزش است نیازمند یک ارتباط مستمر، پویا و رو به رشد است. لذا در این راستا ارتباطاتی با بخش های دانش آموزی، نهضت ملی سبز و استفاده از ظرفیت های غیر دولتی مثل تعاونی های فراگیر صورت گرفته است.

مدیر کل آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: سازمان در پی استفاده از ظرفیت های  تصمیم‌گیری در قالب اتاق فکر است.


وی با بیان این که تشکیل اتاق فکر با دبیری دفتر آموزش و ترویج و با همکاری شورا صورت می گیرد، تصریح کرد: بخشی از این وظایف به جمع آوری نظرات و ابتکارات استانی مربوط می شود که مستقیما به سازمان گزارش می‌گردد.

جعفریان با بیان اینکه دفتر در این راستا از ظرفیت نخبگان شرکت های دانش بنیان که با سر فصل موضوعات توسعه، برنامه ریزی و تحلیل اجتماعی و اقتصادی در حال فعالیت می باشند استفاده می‌کند، اعلام کرد: دو موضوع مشارکت و آموزش از زیر ساخت های ترویج هستند که لازم است با حضور کارشناسان متخصص هم در امور ترویج و هم در طرح‌های محوری تقویت گردد.

بازدید : 101 15 مرداد 1397 ساعت 07:24 ق.ظ
برچسب ها : همیاران طبیعت ، فریدونشهر ، سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری ، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فریدونشهر
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری